به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا انارکی محمدی  شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: فاز نخست این رینگ به متراژ هزار و 700  در عرض یک و نیم متر در مسیر ورودی شهرک کیانشهر مقابل مجموعه استخر محله تا میدان جمهوری به اجرا درآمده است.

 به گفته او، اجرای این فاز از رینگ 9 کیلومتری است که در راستای سند بالادستی توسعه دوچرخه سواری تهران و فراهم آوردن زیرساخت های ایمن دوچرخه برای شهروندان محله کیانشهر انجام خواهد شد.

 محمدی ادامه داد: اجرای عملیات احداث کانیو، جدول گذاری، بتن ریزی و اجرای عملیات آسفالت پوششی در طول مسیر، رنگ آمیزی و نصب علائم ترافیکی با  هدف ایمن سازی دوچرخه سواران از اقدامات انجام شده در این پروژه بوده است.

 شهردار منطقه اضافه کرد: از ویژگی‌های طراحی این مسیر، بهره گیری از نظرات مشاوران متخصص و رعایت تمامی اصول مهندسی، زیر ساخت و ایمن سازی است که مورد تایید کمیته مرکز مطالعات و کمیته معابر و معاونت ترافیک راهور تهران قرار گرفته است.

او در پایان با اشاره به اینکه منطقه 15 یکی از مناطق پیشرو در گسترش دوچرخه سواری شهری، به عنوان حمل و نقل پاک است، افزود: پروژه مسیر ویژه دوچرخه در شهرک کیانشهر به طول 9 و نیم کیلومتر طبق برنامه ریزی های انجام شده به دو ایستگاه مترو بعثت و خیابان عزیز خانی می رسد تا در جهت تکمیل مد حمل و نقل عمومی گام برداریم.