به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی یزدانی دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه با اشاره به اینکه نخستین کانکس امداد و نجات سال گذشته با هدف واکنش سریع و به هنگام در برابر حوادث، کاهش خسارات جانی و مالی در مدرسه جهاد دختران و پسران محله ابوذر نصب شد، افزود: در همین راستا دومین کانکس نیز در مدرسه جلالوند محله افسریه مستقر شد.

 به گفته او، کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هماهنگی و همراهی ستاد مدیریت بحران منطقه 15 بازدیدهای لازم را از مدارس منتخب انجام داده و در نهایت در مدرسه جلالوند مستقر شد. طبق برنامه پیش بینی شده امسال نیز 3 کانکس دیگر در مدارس سطح نواحی باقی مانده نصب می شود.

 یزدانی به مشخصات و تجهیزات این کانکس اشاره کرد و گفت: این اتاقک فلزی در ابعاد 2در 2 با امکاناتی نظیر تجهیزات امدادی ، درمانی و دارویی برای کمک به مدارس در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.

دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران منطقه در ادامه به اجرای طرح مدرسه آماده اشاره کرد و گفت: سال گذشته سند مخاطرات 20 مدرسه منطقه با همکاری سازمان آتش نشانی تنظیم و در سامانه بحران شهرداری تهران ثبت شد.