به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، شادی مالکی با بیان اینکه مرکز بازیافت با هدف آموزش و آشنایی خانواده ها، دانش آموزان، واحدهای تجاری، نظامی، دولتی و ... با طرح تفکیک پسماند در مبدا در این منطقه احداث گردیده است، گفت: متقاضیان در این مرکز تحت آموزش های عملی و علمی قرار می گیرند و در مرحله اول در نظر داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه، اردوی منظم نیم روزه آموزشی ویژه دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: با محوطه سازی ویژه ای که در این مرکز انجام شده، مراجعه کنندگان می توانند از نزدیک با مراحل تفکیک پسماند در مبدا و بازیافت از قبیل ساخت آثار هنری با قطعات بازیافتی چوب و کاشی، تبدیل ضایعات فضای سبز و مواد غذایی به کود و باز چرخانی آب، کم حجم سازی پسماند،کاهش شیرابه و آشنایی با نحوه جمع آوری پسماند خشک آشنا شوند.

وی با اشاره به برپایی غرفه های آموزشی با حضور آموزشگران بازیافت و شهروندان علاقمند در این بخش با هدف آشنایی و عرضه اقلام ساخته شده از مواد دور ریختنی، تاکید کرد: برپایی تئاتر، کارگاه های آموزشی در خصوص تفکیک پسماند در مبدا و برپایی دوره های سمعی و بصری بر مبنای آموزش علمی از دیگر برنامه هایی است که در این مرکز برگزار خواهد شد.

مالکی در ادامه خاطر نشان کرد: شهروندان، مدارس، ارگان های خصوصی و دولتی بعد از کنترل بیماری کرونا و صدور مجوز از سازمان مدیریت پسماند برای حضور در این مرکز می توانند از طریق آموزشگران بازیافت نام نویسی کنند.

گفتنی است مرکز بازیافت منطقه 7 در خیابان دماوند، جنب ایستگاه برق بوعلی واقع شده است و شماره تلفن 88496921 آماده پاسخگویی به شهروندان می باشد.