به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵ با اعلام مطلب فوق افزود: فصل تابستان همواره فرصتی برای فراغت، تفریح و سرگرمی و آموزش به ویژه برای نسل جوان و نوجوان است. هرچند که تابستان امسال نیز همچون سال گذشته؛ شهر دامنگیر شرایط کرونایی است اما این موضوع نه تنها نباید خللی در برگزاری و اجرای کلاس های آموزشی، اجتماعی، فرهنگی ایجاد کند بلکه می بایست با در نظر گرفتن شرایط، با برنامه ریزی لازم بستری برای فراغت و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان به ویژه مادران و کودکان فراهم کنیم.

 مختاری در ادامه افزود: در این راستا معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با هدف افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان اقدام به برنامه ریزی و تدوین کلاس ها و فعالیت های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و آموزشی بصورت حضوری و مجازی کرده است.

 او در ادامه به تشریح برنامه های سرای محلات در سطح منطقه پرداخت و افزود: جشنواره بازیها و فعالیت های خانگی و مجازی  اعم از قصه گویی مادر و کودک، ساخت وسایل بازی فکری توسط مادر و کودک( ایده شو )، استندآپ کمدی، تفریحات ورزشی در خانه، معرفی کتاب (کتاب من)، آموزش دست سازه های من ، معرفی بانوان توانمند محله و... از جمله این برنامه هاست.

 معاون اجتماعی و فرهنگی خاطر نشان کرد: مسابقات مجازی نظیر مسابقات نقاشی، خاطره نویسی و شعر و.... و همچنین کلاس های آموزشی مجازی و حضوری هنری شامل انواع فرش و گلیم، گریم، موسیقی(دف)، 

نقاشی، سفال، اوریگامی، ملیله کاغذی، ساخت عروسک دستی و ... نیز در این سراها برگزار می شود. 

 او یادآور شد: برگزاری کلاس های تقویتی پایه و کامپیوتر، برگزاری کارگاه هایی نظیر کارگاه مادر و کودک، مشاوره رایگان ویژه مادران، هوش و خلاقیت، تمرکز و دقت و... از جمله این برنامه هاست.

 این گزارش حاکیست، کلاس ها و فعالیت های آموزشی مجازی از اول تیر ماه ۱۴۰۰ آغاز شده و تا پایان فصل تابستان ادامه خواهند داشت.

شهروندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی معاونت اجتماعی و فرهنگی به آدرسhttps://t.me/Ejf15 پیام دهند.

 شایان ذکر است، در حال حاضر با توجه به وضعیت قرمز در شهر تهران کلاس های حضوری سرای محلات به مدت حداقل دو هفته تعطیل است و با بهتر شدن شرایط، کلاس های آموزشی حضوری با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.