به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه با تأکید بر اینکه مشخص‌ترین جنبه زیبایی‌شناسی شهر، منظر و سیمای بصری آن است، گفت: از مهم‌ترین عوامل بهبود سیمای شهری، افزایش فضای سبز متناسب با اقلیم منطقه‌ای است که هم سبب افزایش زیبایی و هم بهبود کیفیت هوا می‌شود و به همین منظور بهسازی و بازپیرایی خیابان مجاهدین اسلام در دستور کار قرار گرفت.

وی کوچه‌ها و خیابان‌های منطقه 12 را به عنوان منطقه تاریخی قلب طهران، سمبلی از هویت بصری شهر تهران خواند و افزود: از آنجا که در این منطقه به دلیل تراکم کالبد شهری، ایجاد فضای سبز، کار دشواری است، مدیریت شهری در این منطقه از هر فرصت و فضایی برای بالابردن سرانه فضای استفاده خواهد کرد که اقداماتی نظیر بازپیرایی خیابان مجاهدین اسلام از این دست است.

شهردار قلب طهران در توضیح اقدامات انجام‌شده در این خیابان گفت: طول فضای سبز ایجادشده، 780 متر، مساحت فضای ایجادشده، 665 مترمربع و مقدار لوله‌گذاری برای آبیاری مکانیزه، 856 متر طول بوده؛ همچنین قراردادن 4290 گلدان درختچه تزئینی، نصب 70 پایه‌چراغ تزئینی و کاشت 60 اصله درخت یاس هلندی به همراه رنگ‌آمیزی 1800 مترمربع استوپر، کافوی برق و مخابرات و علائم راهنمایی و رانندگی از جمله اقدامات انجام‌شده در این پروژه بوده است.

به گفته وی پروژه بهسازی و بازپیرایی خیابان مجاهدین اسلام از 15 خرداد شروع شده و ابتدای مردادماه به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

خیابان مجاهدین اسلام، خیابانی قدیمی در منطقه 12 تهران و یکی از نقاط اتصال مرکز به شرق تهران است. این خیابان از باختر به خیابان و میدان بهارستان و از خاور به خیابان ۱۷ شهریور و میدان شهدا محدود می‌شود. چهارراه آب‌سردار، خیابان ایران، بیمارستان‌های شفا یحیائیان و معیری، هیأت فاطمیون تهران، برج‌های مسکونی بهنام، ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ و ساختمان مجلس شورای اسلامی در این خیابان هستند.