به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش،  با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر الزام کاهش استفاده از کیسه ها و ظروف پلاستیکی در هفته بدون پلاستیک از سال ۱۳۹۱ تا سال جاری مقرر شد همزمان با روز جهانی بدون پلاستیک از ۱۹ تیر ماه تا ۲۵ تیرماه برگزار شد.

امیرحسین جابر انصاری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ در این باره گفت: اداره محیط زیست  این معاونت با  همکاری ادارات بازیافت ، آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی  و شهرداری ناحیه ۵ ،اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی و توزیع کیسه های پارچه ای، به منظور  آگاه سازی شهروندان در رابطه با مخاطرات استفاده از کیسه ها و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و نهادینه کردن الگوهای فرهنگی در این زمینه در میادین  میوه تره بار قزل قلعه و شهروند بیهقی نمودند.

جابرانصاری ادامه داد هدف از اجرای این برنامه تقویت احساس مسئولیت پذیری اجتماعی در قبال محیط زیست، تقویت فرهنگ زیست محیطی و ارتقاء سطح آگاهی عمومی در جهت حفظ و صیانت از محیط زیست و پیشگیری از آلایندگی های زیست محیطی و  ترغیب و تشویق مردم و شهروندان به استفاده از پلاستیک های تجزیه پذیر جزء اولویت های محیط زیست پایدار شهری بود.

او با تاکید بر اینکه برخی از مراکز خرید از جمله میادین میوه و تره بار و شهروند،  استفاده از این قبیل پلاستیک ها را، در دستور کار قرار داده اند  افزود:  این پیش بینی وجود دارد که در آینده نزدیک بخش قابل توجهی از پلاستیک های مصرفی در میادین میوه وتره بار و فروشگاه های زنجیره ای از نوع پلاستیک های تجزیه پذیر استفاده شود. 

جابر انصاری  در پایان بیان داشت: امیدواریم با فرهنگ‌سازی در میان شهروندان در استفاده بیشتر از کیسه‌های پارچه این آمار را کاهش دهیم.

گفتنی است این برنامه در روز سه شنبه بیست و دوم تیرماه ، با حضور" عبدالرضا نداف "مشاور، مدیر دفتر شهردار منطقه۶ و سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ،فرزاد هنرور  شهردار ناحیه۵، «نرجس اسکندری» رئیس اداره محیط‌زیست منطقه و جمعی از دبیران فعال محیط زیست و سرای محلات منطقه ۶ برگزار شد.