به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردارمنطقه با اشاره به وضعیت نامطلوب آسفالت برخی ایستگاه های BRT گفت: جمع شدن آسفالت ایستگاه های BRT، معضلی است که در حوزه نگهداشت شهر  تهران وجود دارد ؛ از این رو بهسازی آسفالت چین خورده ایستگاه های BRT خیابان امامت  از طریق اجرای پروژه سنگ فرش انجام شد .

او اجرای پروژه سنگفرش  را راهکاری برای حل جمع شدگی آسفالت ایستگاه های BRT اعلام و افزود: وزن سنگین این اتوبوس ­ها و تردد بیش از اندازه آنها در یک مسیر خاص؛ باعث شده تا معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه۱۳ در زمینه زیرسازی و روسازی آسفالت این ایستگاه ­ها طرح  دقیقی انجام داده و  پروژه سنگفرش در دو  ایستگاه خیابان امامت در دستور کار قرار گیرد .

شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد : علاوه بر مزایای طرح  سنگفرش ایستگاه های BRT  در  زیبایی های  بصری ، باید اذعان داشت ؛ بهترین روش کاربردی  در مقابل معایب آسفالت  استفاده از سنگفرش با شرایط های پرس 200تنی و ارتعاش1400Hz است که در این طرح لحاظ شد . 

او یادآور شد:  این طرح که برای اولین بار در منطقه۱۳ شهر تهران اجرایی شده است ؛ از سوی  معاونت های  فنی و عمرانی شهرداری تهران و هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران ، اقدامی ارزشمند توصیف شده که قابلیت اجرای مشابه آن در سطح شهر تهران وجود دارد .

شکری مشکل  جمع شدگی ، تخریب و فرسوده شدن آسفالت های معمولی و پلیمری در ایستگاه BRT خیابان امامت و موارد آب گرفتگی آن را از علل اجرای این پروژه بر شمرد .