به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، شادی مالکی در بازدید از طرح هوشمند سازی و افزایش مشارکت در طرح تفکیک در ساختمان های اداری، دولتی و  نظامی به همراه مشاور مدیر عامل و مدیر اجرایی طرح کاپ، گفت: با اصلاح فرآیند آموزش و جمع آوری و ثبت مکانیزه آمار و اطلاعات و بهره گیری از ظرفیت مشارکت بخش دولتی و نظامی، روند اجرایی این طرح بهبود پیدا کرده است.

مالکی همچنین از تحویل مخازن کدبندی شده به مراکز دولتی، نظامی و خصوصی و آموزش به پرسنل نیروهای خدماتی خبر داد و افزود: در این طرح ضمن آموزش چهره به چهره به تمامی پرسنل بخش دولتی و نظامی، مشارکت حداکثری در طرح تفکیک و کاهش تولید پسماند در سطح منطقه اجرایی شده است.

معاون شهردار منطقه 7 در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان، مرکز بازیافت با هدف آموزش و آشنایی خانواده ها، دانش آموزان، واحدهای تجاری، نظامی، دولتی و ... با طرح تفکیک پسماند در مبدا در این منطقه احداث گردیده است و متقاضیان در این مرکز تحت آموزش های علمی و عملی و قرار می گیرند.

وی گفت: در مرحله اول در نظر داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه، اردوی منظم نیم روزه آموزشی ویژه دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی برگزار کنیم.

معاون شهردار منطقه 7 در پایان اظهار داشت: آماده سازی زیرساخت های هوشمندسازی، اتصال بانک اطلاعاتی دقیق واحدهای مشارکت کننده در طرح تفکیک با همکاری سازمان فناوری اطلاعات بعنوان منطقه پایلوت در زمینه طرح تفکیک هوشمند پسماند در حال اجرا می باشد که در این راستا همکاران مدیریت پسماند منطقه آماده پاسخگویی به شهروندان و مراکز تولید کننده پسماند هستند.