به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهرداراین منطقه در جلسه با معاونین و شهرداران نواحی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: گذرهای اصلی شهر تهران شناسایی و نشانه گذاری شده اند که دو گذر خیابان ولیعصر(عج)، خیابان شریعتی و میدان تجریش در منطقه یک با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران و نیروهای منطقه یک  فضاسازی و سیاهپوش می شوند.

موسوی تصریح کرد: فضاسازی محیطی ماه محرم درسایرمعابر، میادین و ساختمان های منطقه یک نیز با تلاش و همکاری همه معاونت ها، ادارات و نواحی شهرداری و مشارکت شهروندان، صاحبان مشاغل، کسبه و... به نحو احسن انجام می شود.

او از شهرداران نواحی خواست هر ناحیه ای در جغرافیای خودش هماهنگی های لازم را انجام دهد و گذرهایی چون شهید باهنر، اندرزگو، بلوار کاوه ، مقدس اردبیلی، پاسداران، موحد دانش و... که نقش کلیدی در منطقه دارند توجه ویژه شوند وعلاوه بر محورهایی که در نواحی و در سطح مقیاس منطقه قرار دارند، تمام ساختمانهای متعلق به شهرداری نیز سیاهپوش شوند.

شهردار منطقه یک افزود: امسال هم که مانند سال گذشته با توجه به بیماری کرونا امکان فعالیت هیئات کمتر است باید شهرداری تلاش بیشتری کند تا چهره ی شهر برای ماه محرم وصفرو ایام شهادت اباعبداله و یارانش سوگوار شود و این فضاسازی از ساختمان های شهرداری در سطح منطقه و در سطح تهران آغاز وشهرداران نواحی با مشارکت مدیریت مراکز تجاری، بازارها و بازارچه های سطح ناحیه فضای بیرونی و درونی ساختمان ها را سیاهپوش کنند.

افشین خدامی سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه نیز خاطر نشان کرد: پیش بینی ها انجام و اقلام مورد نظر تهیه شده ومحرم امسال با همت و تلاش مضاعف همه نیروهای خدوم شهرداری چهره ی منطقه یک چهره ی حسینی و محرمی خواهد شد.

راضیه کمانی مدیر اداره زیباسازی این منطقه نیز افزود: در سال گذشته بحث فضاسازی میادین و معابر منطقه برای ایام محرم، به طور خاص و ویژه انجام شد که طی آن ٢٢ هزار و ۵۰۰ متر ریسه ی مشکی در منطقه نصب و در یک کار نوآورانه بحث پلاکارد نویسی را با خوشنویسی انجام دادیم و با همکاری نواحی فضاسازی در منطقه به خصوص محورهای شریعتی، شهرداری، ولیعصر(عج) و شهید باهنر به قوت انجام شد و امسال نیز با هماهنگی مدیران پرچم های بزرگ بر سردر ساختمان های اصلی نصب خواهیم کرد.