به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سلیمه رودکی مدیراداره فرهنگی شهرداری این منطقه ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)  امسال در قالب برنامه ریزی های فرهنگی در راستای انتقال پیام های نهضت عاشورای حسینی(ع) و با رعایت کامل شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

رودکی افزود: مراسم کوچه های حسینی یکی از برنامه های اجرایی در نواحی است که بر اساس آن در دهه اول محرم و با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و تقدیر از خانواده معظم شهدا مراسم نوحه سرایی در فضای باز داخل کوچه ها و حیاط منازل شهدا با رعایت موازین بهداشتی برگزار می‌شود. 

وی برپایی مراسم تعزیه خوانی را از دیگر اقدامات دانست و گفت: در بوستان های مهرگان، نیاوران، قیطریه، ازگل، میادین تجریش، امامزاده قاسم(ع)، امامزاده علی اکبر(ع)، امامزاده صالح(ع)، مقبره و کهف الشهدای شهید محلاتی و ولنجک این مراسم در دهه اول محرم، قبل اذان مغرب در حال اجراست.

رودکی به اجرای دمام زنی و چاوشی خوانی اشاره کرد و گفت: در نواحی دهگانه منطقه نیزاین مراسم در مقبره و کهف الشهدای شهید محلاتی و ولنجک، بوستان های نیاوران و میادین قدس، تجریش، امامزاده قاسم(ع) و امامزاده صالح(ع)، باغ فردوس و پارک وی و مجموعه عرش آجودانیه در این دهه برگزار می شود.

مدیراداره فرهنگی شهرداری این منطقه ترغیب جوانان به مطالعه کتاب و کتابخوانی با مضامین محرم را از دیگر اقدامات دانست و گفت:نمایشگاه کتاب نیز در دهه اول محرم از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در ضلع شمال شرقی میدان تجریش، میدان قدس، پایانه تاکسی میدان نوبنیاد، مترو و بوستان قیطریه بر پا شده است.

او خاطر نشان کرد: برنامه ها میدانی  در دهه اول محرم هرشب از ساعت ١٦ تا یک ساعت قبل از اذان مغرب در سطح منطقه در حال اجراست.