به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه سپاه و بسیج در سه بخش عمده فعالیت خود را در طرح شهید سلیمانی آغاز کرده اند، گفت: بخش نظارت تخصصی تیم‌های نظارتی سپاه و بسیج به کمک وزارت بهداشت و درمان نظارت‌های قانون مدارانه خود را توسعه می‌دهد و طبق فرمایش‌های مقام معظم رهبری در بخش تهیه و توزیع کمک‌های مردمی و بسته‌های معیشتی و سایر کمک‌های نقدی مسجد محور فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های خاص دلتا ویروس کرونا سرعت انتشار و ابتلای آن است، گفت: در این طرح به صورت محله محور و در قالب تیم‌های موتوری به کمک خانواده‌ها می‌رویم و حتی با خرید اقلام از تردد‌های غیرضروری مردم می‌کاهیم.

وی یکی دیگر از بخش‌های کمک رسانی سپاه و بسیج را تهیه کپسول‌های اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز توسط خیران و مردم دانست و گفت: یکی از افتخارات بزرگ مرحله اول اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که در کشور ما موضوع پیشگیری و درمان محل محور شد و این اتفاق باید به زودی در این مرحله هم رقم بخورد.

سردار حسن زاده با بیان اینکه رزمایش‌های متعددی را در تهران داریم که امروز در منطقه ۱۳ طرح شهید سلیمانی را اجرا می‌کنیم، گفت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند طرح شهید سلیمانی این بود که در دوره قبل روزانه از فوت ۴۰۰ نفر در کل کشور پیشگیری شد و امروز هم این طرح با قوت بیشتر ادامه می‌یابد که این بار متمرکز بر واکسیناسیون نیز است و تا دو هفته آینده با افتتاح مراکز جدید شروع می‌شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: آماده سازی و آموزش مردم وجود دارد و باید این حساسیت را در مردم ایجاد کنیم که شیوه نامه‌ها را رعایت و با ما همکاری کنند و کارت‌های درمان بیماریابی و قرنطینه خانگی را نیز در برنامه خود داریم.

وی افزود: در چهل مرکز، بسیج مشارکت مستقیم برای امر واکسن را دارد و در سی مرکز واکسیناسیون نیز سپاه محمد رسول الله به صورت ویژه و با حضور متخصصان امر واکسینه را مدیریت و اجرا می‌کند.