به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶،  در نشستی که روز شنبه سیزدهم شهریورماه با حضور تورج فرهادی شهردار منطقه۶ ، جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برگزار شد ،  املاک و بناهای تاریخی  و با ارزش قلب پایتخت مورد بررسی  و مطالعه قرار گرفت و تصمیمات اولیه در این راستا اتخاذ شد.

در این نشست شهردار منطقه ۶ گفت: بنا های تاریخی جزئی از سرمایه ملی و فرهنگی کشور است که نه تنها دارای ارزش تاریخی و معماری بلکه دارای ارزش فرهنگی و هویت بخشی به بافت شهری است و این بناها نیازمند توجه جدی هستند تا دوباره سرزندگی و هویت خود را  بازیابند و در اختیار عموم شهروندان قرار گیرند.

فرهادی با تأکید بر ثبت بناهای  تاریخی این منطقه افزود:  ملک خانه دهخدا  ، خانه جبار باغچه بان ، باغ اخوان ،خانه پرفسور هشترودی و سینما گلریز و دیگر بناهای تاریخی این منطقه اماکنی هستند که صاحبان آن جز مشاهیر کشور بوده و باید همه دستگاه ها در حفظ این میراث گران بهاء تمام تلاش و دقت خود را بگمارند.

در این نشست ضمن استقبال مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از پیشنهادات ارائه شده  مقرر شد کارشناسی لازم در خصوص  ثبت میراث فرهنگی این بناها انجام و بررسی مکانی ، اسنادی ، شهرسازی ومعماری آنها صورت گرفته و قرار های اولیه برای انجام فرایند لازم در این خصوص تنظیم و برنامه ریزی شود.

بر اساس این گزارش این نشست با هماهنگی اداره آموزشهای شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ برگزار شد و ادیب زاده  معاون میراث فرهنگی استان تهران ، کچویی معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش پرورش منطقه ۶و عبدالرضا نداف سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ در این نشست حضور داشتند.