به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران "حدیثه رفیعی" با بیان این خبر افزود: فاز نخست  پروژه مطالعاتی شناسایی و بهسازی نقاط بی دفاع و نا امن شهری برای حضور زنان و خانواده در شهر از آذر ماه ۹۹ در منطقه ۴  آغاز شد و در حال حاضر بیش از 15 نقطه از این فضاها بهسازی شده است.

 او با اشاره اینکه در خرداد ماه ۱۴۰۰  نقاط آسیب خیز و بی دفاع شهری منطقه  شناسایی  شد،گفت : هم اکنون بعد از گذشت حدود سه ماه ،  اصلاحات صورت گرفته در پانزده نقطه  منطقه به اجرا در آمد و به همراه بازرس اداره کل شهرداران و مدیران اجتماعی نواحی از این فضاها بازدید شد. 

 رفیعی در اشاره به موارد اصلاحی گفت: افزایش نور و روشنایی محیطی، اصلاح فیزیکی معابر ، تغییر کاربری فضاهای متروک به فضاهای دارای کارکرد اجتماعی و فرهنگی و تفریحی، رسیدگی به وضعیت ساختمان های نیمه کاره و ناتمام ، ساماندهی مشاغل دارای مزاحمت برای بانوان  و دیوارکشی و حصاربندی از موارد اصلاح شده در این بازدید بود.

او با بیان اینکه مقرر شد سایر فضاهای بهسازی شده در منطقه۴ مورد بررسی و بازدید قرار گیرد، گفت:  با توجه به اقدامات قابل توجه در فاز نخست مقرر شد در  اجرای هر چه بهتر بهسازی این فضاها با همکاری شهرداران و مدیران اجتماعی ،  اولویت های شناسایی و بهسازی  در دستور کار قرار گیرد.

مدیر امور بانوان منطقه ۴ خاطر نشان کرد: بهسازی و ایمن سازی نقاط ناامن در قالب پروژه های کوچک مقیاس محلات ، اقدامات فوریتی نواحی و رسیدگی به پیام های ۱۳۷ در منطقه از مهمترین اقدامات در حال اجرا است.