به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2؛  حسن صفات  با تاکید بر تسریع در رسیدگی به مطالبات شهروندان و جلب رضایت آنها گفت: سامانه نظارت همگانی 1888، این فرصت را فراهم کرده است تا مدیران شهری ازدرخواست های شهروندان مطلع شوند و نسبت به رسیدگی آنها اقدام کنند.

 وی افزود:در پنج ماهه نخست  سال جاری  حدود  600 پیام  شهروندی در  سامانه نظارت همگانی 1888 شهرداری منطقه2 ثبت  و رسیدگی شد که حدود 60% از پیام‌های دریافتی به حوزه  شهرسازی، 20% به حوزه  حمل و نقل و ترافیک و 15% به حوزه  خدمات شهری اختصاص دارد.

شهردار منطقه 2 افزود:سامانه نظارت همگانی شهرداری منطقه2 با در نظر گرفتن اهدافی چون توسعه و تعمیق فرهنگ نظارت همگانی در جامعه، ارتقای سطح اعتماد، مشارکت معنادار و رضایت عمومی، توانمندسازی شهرداری برای بهبود مستمر و بسترسازی اطلاعاتی برای ارتقای انطباق و سازگاری محیط با سازمان شهرداری در تلاش است تا بالاترین میزان رضایت شهروندان را نسبت به عملکرد مدیران شهرداری به دست آورد.

 صفات گفت:برهمین اساس اداره نظارتی 1888 این منطقه؛ از نظر کیفیت، صحت و دقت در پاسخگویی در پنج ماهه اول سال جاری با کسب امتیاز 100 و از نظر کمیت پاسخگویی با کسب امتیاز 99 و از نظر تبلیغات و فعالیت‌های اجتماعی با کسب امتیاز 100 در مجموع در بالاترین ردیف ارزیابی ها در سطح مناطق 22 گانه قرار گرفت.

وی افزود:   این سامانه افتخار دارد سالیانه به طور میانگین به دو هزار پیام در قالب شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان رسیدگی نماید. یکی از اقدامات مهم سامانه 1888 در سال 1400 اصلاح فرآیند اجرای احکام رای ماده صد در سطح نواحی و همچین اصلاح فرآیند تسریع در ارسال پرونده های مشمول کمیسیون ماده صد به مراجع ذیربط است که این موضوعات موجب تسریع و تسهیل در فرآیند اثرگذاری و تعیین تکلیف پیام ها در سامانه شده است.