به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مجتبی شکری  ، شهردار منطقه  با اشاره به تداوم ارائه خدمات به شهروندان علی رغم شیوع کرونا  و آماده سازی محدوده برای استقبال از مهر 1400 طبق سنوات گذشته و احتمال بازگشایی مدارس  گفت : ضمن تشکیل ستاد استقبال از مهر ، اجرای طرح استقبال از مهر از یکم شهریور ماه در محدوده آغاز شده و در سه دوره زمانی تا 24 مهر ادامه می یابد. 

او افزود : به منظور تسهیل در رفت و آمد دانش آموزان و ایمنی آنها در خیابان ها و معابر براساس وظایف محوله ، خط کشی خطوط عابر پیاده و سایر اقدامات از قبیل نصب علائم و انواع تجهیزات ترافیک  در جلوی درب مدارس در حال اجراست.

به گفته شهردار منطقه  به منظور افزایش ایمنی حرکتی وسایط نقلیه و همچنین تردد آسان خودروها در معابر محدوده ، خط کشی  محوری در خیابان های امامت،سیمتری نیروی هوایی،حافظ، نیشابور انجام شده و در سایر معابر نیز ادامه دارد.

او ادامه داد : ساماندهی توقف خودرو ها در حاشیه مراکز آموزشی ، شناسایی گره های ترافیکی و جلوگیری از تراکم ، نظارت و مدیریت بر عملکرد سرویس های حمل و نقل مراکز اموزشی ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مسائل ترافیکی بازگشایی مدارس ، توقف کلیه عملیات عمرانی شامل حفاری و سایر عملیات عمرانی مخل عبور و مروردر دستور کار قرار دارد .

شکری ، تامین امنیت عبور دانش آموزان در زمان عبور از عرض معابر و ایمن سازی معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی ؛ جلوگیری از تراکم ترافیکی ، مناسبسازی و کانالیزه کردن مسیر حرکتی عابران پیاده ، افزایش کارآیی و بهره گیری از حداکثر ظرفیت حمل و نقل عمومی را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.