به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه ترویج فرهنگ ورزش در بین بانوان را ضروری دانست و افزود: جمعیت بانوان درشهر تهران ،  گذشته از سلامتی ، نشاط و شادابی برای انجام هر چه بهتر زندگی فردی و اجتماعی به فرهنگ سازی برای توسعه فضاهای ورزشی ، زیر ساخت ها و امکانات در این عرصه نیاز دارد که در این راستا ، با تدارک و پیش بینی طرح و برنامه های ورزشی فضای مناسب جهت حضور و فعالیت ورزشی بانوان ایجاد شده است .

او در خصوص اجرای طرح چهار فصل ورزشی اظهار داشت : این طرح در قالب آموزش رایگان به شهروندان در رشته های والیبال ، تنیس روی میز ، ایروبیک ، دارت ، شطرنج  و... در بوستان های منطقه آغاز شده و هر کدام ،  به مدت ۱۲ جلسه زیر نظر مربی تخصص  برگزار می شود .

شهردار منطقه ادامه داد :  هفته های ورزشی نیز با برگزاری مسابقات در رشته های مختلف ایروبیک ، آمادگی جسمانی ، دارت و فریزبی  در بوستان های منطقه برپاست .

شکری به برگزاری مسابقات محلات جام بانوی شهر اشاره و بیان کرد : امسال ده ها نفر از بانوان ساکن منطقه  با حضور در فعالیت های ورزشی پیش بینی شده از سوی اداره ورزش منطقه ، با یکدیگر رقابت کرده و روز های ورزشی را سپری کردند .

او یادآور شد : اولین ایستگاه تخصصی مهارت های پایه ای کودکان نیز به زودی در بوستان خیام آغاز به کار می کند .