به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، دکتر احمد تواهن در جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس که با حضور  سرهنگ وحید احمدی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهید مفتح و جمعی از مدیران  شهری بر گزار شد، این هفته را پس از انقلاب شکوهمند اسلامی درخشان ترین برگ تاریخ معاصر و حاوی اعلی ترین درجه از اتحاد و حماسه آفرینی عنوان و بر اجرای بهینه یادواره فرهنگی اسطوره های مقاومت و مجاهدت تاکید کرد.

شهردار  منطقه 3 ابراز داشت: هشت سال دفاع مقدس گنجینه با ارزشی است که از شهدا به یادگار مانده است که از آن می توان برای پیشبرد کشور و نمایش نقشه مسیر به نسل جدید استفاده نمود.

در ادامه سرهنگ احمدی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهید مفتح  ضمن اشاره به مشارکت بهینه  شهردار تهران و فرمانده سپاه محمد رسول ا...  مبنی بر تشکیل ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس و برگزاری پرشور  این یادواره ارزشمند گفت:

مردم جمهوری اسلامی ایران ترویج دهنده ی خوبی برای نهادینه کردن و الگو سازی فرهنگ ایثار و شهادت هستند به طوری که در طول این سال ها، این الگوی دفاعی موفق را به دنیا صادر کرده و امروز دستاوردهای آن را به تماشا نشسته ایم.

 در سال جاری به منظور تقارن برنامه های هفته دفاع مقدس با مراسم اربعین حسینی(ع)، مقرر  شد برنامه های این هفته از 27 شهریور ماه تا سوم مهر ماه برگزار شود که می توان به راه اندازی کاروان "یاد یاران" با حال و هوای جبهه و جنگ در محلات 12 گانه با استفاده از خودروهای تداعی کننده دفاع مقدس و اتوبوس های قدیمی اشاره کرد.

 شایان ذکر است؛ ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در قالب تئاتر، روایت، نقالی ، پرده خوانی و ... هر روز به مدت یک ساعت پس از اذان مغرب و عشاء در پارک های ملت، زرگنده، طالقانی و میدان های ونک، مادر، شیخ بهایی و قبا برای شهروندان  عزیز برگزار می شود.

همچنین برگزاری تعداد 5 یادواره شهدا به صورت مجازی و حضوری، تجلیل از ایثارگران و خانواده شهیدان و برپایی ایستگاه های صلواتی  از جمله برنامه هایی هستند که برای هفته دفاع مقدس  و زنده نگه داشتن فرهنگ غنی ایثار و شهادت تدارک دیده  شده اند.

در پایان این نشست شهردار منطقه بر تشکیل جلسه ستاد هماهنگی در سطح نواحی نیز تاکید نمود.