به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶، فرهادی بر تعامل واحدهای صنفی خدماتی، نسبت به راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه و بازچرخانی آب  تاکیدکرد و افزود : یکی از اقداماتی که در اداره محیط زیست منطقه ۶  صورت می‌گیرد، پایش کارواش‌های سطح منطقه  است که این برنامه در فواصل مختلف انجام می‌شود اما این موضوع از سال جاری به طور ویژه مورد توجه قرار دارد که موجب تجهیز سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب در دو کارواش  سطح منطقه گردید.

وی خاطر نشان کرد:  این طرح درمحدوده پل –فجر مدرس در دست اجرا است  و درصورت اجرای کامل و بهره برداری از آن ضمن جمع آوری و بازیافت آبهای سطحی امکان استفاده از آن در چرخه آبیاری فضای سبز نیز فراهم خواهد شد.  

شهردار منطقه ۶، با اشاره به پایش سایر مراکز مرتبط با محیط زیست نیز ابراز داشت : پایش بیمارستان‌ها ، مراکز درمانی و کارواش‌های سطح منطقه  از اقداماتی است که در دستور کار اداره محیط زیست قلب پایتخت قرار دارد و به صورت مستمر و دائمی در حال انجام است و این اداره نسبت به برخورد با تخلفات زیست محیطی از سوی این مراکز اقدامات قانونی خود را انجام خواهد داد.

گفتنی است اولین کارواش سبز مربوط به کارواش مجموعه ارتش به نام آریان واقع در بزرگراه شهید چمران ابتدای خیابان باقرخان  و دومین کارواش سبز مربوط به کارواش پایانه و پارک سوار بیهقی واقع در میدان آرژانتین است.