به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان توضیح داد: برای پیش گیری از شیوع دوباره بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت شهروندان، تمام وسایل بازی کودکان، ست های ورزشی، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی، المان ها مانند نیمکت ها، سطل های زباله و.... موجود در پارک ها و بوستان های سطح منطقه با جدیت در حال ضدعفونی روزانه است. 

آبادیان افزود: تمامی المان ها و مبلمان پارک ها با مواد ضدعفونی کننده از جمله آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم که برای گندزدایی و ضدعفونی کردن کاربرد دارد؛ به صورت محلول با آب و استفاده از سمپاش های دستی به صورت یک نوبت در روز در حال انجام است. 

شهردار منطقه 11 ادامه داد: در پارک ها و بوستان ها، دستورالعمل های مراقبتی و بهداشتی انجام می شود تا رفاه حال شهروندان و آسودگی خیال آن ها نسبت به ویروس کرونا حاصل شود. با این حال هرگونه تصمیم گیری در خصوص اعمال محدودیت بیشتر و ممنوعیت دوباره حضور شهروندان در پارک ها و بوستان ها منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و مراجع ذی صلاح است. 

او از خانواده های ساکن در محله های منطقه 11 خواست: به هنگام حضور در پارک ها و بوستان ها پروتکل های توصیه شده از جمله رعایت فاصله فردی و استفاده از ماسک را در اولویت قرار دهند و از ایجاد تجمع و دورهمی در بوستان ها خودداری کنند تا با کمک یکدیگر از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری به عمل آید.