به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی توسلی،  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه گفت: هشتم مهرماه به گرامیداشت افراد ناشنوا اختصاص داشته و به عنوان روز جهانی ناشنوایان در تقویم به ثبت رسیده است، بدین منظور  شهرداری منطقه۱۳، ضمن  گرامیداشت این مناسبت خاص اقدام به راه اندازی پویش هم صدا برای شنیدن برای خرید سمعک و درمان کودکان ناشنوا و کم شنوای نیازمند کرده است .

او افزود : شهروندان علاقه مندان برای مشارکت در این اقدام خداپسندانه می توانند با شماره تلفن ۹۶۰۳۹۵۱۱ اداره سلامت شهرداری منطقه۱۳ تماس بگیرند . 

 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه  با اشاره به توانمندی بالای بسیاری از عزیزان ناشنوا و کم شنوا در زمینه های  مختلف تحصیلی ،ورزشی ،هنری و فرهنگی که ثابت نموده اند که معلولیت و محدودیت آنها سد راه پیشرفت و ارتقاء آنها نیست افزود : یکی دیگر  از برنامه های منطقه به مناسبت این روز ، تقدیر از افراد ناشنوا و کم شنوای فعال در حوزه فرهنگی بوده و هم چنین مجموعه ای که در زمینه آموزش و تشخیص و مداخله افراد ناشنوا فعالیت داشته باشد . 

او هدف از گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان را  ارتقاء فرهنگ ارتباط با ناشنوایان، دانسته هایی از زبان اشاره و آگاهی عموم مردم از مشکلاتی است که این قشر با آن رو به رو هستند، اعلام کرد.