به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ، علی طهماسبی ، مدیر روابط عمومی منطقه با اعلام این خبر گفت: با نزدیک شدن ۱۴ مهرماه که براساس نخستین جلسه مجلس شورای ملی در ۱۴ مهر سال ۱۲۵۸ تهران به پایتختی انتخاب شد و در تقویم با نام روز تهران نام گذاری شده است، هر ساله هفته تهران از ۱۲ الی ۱۸ مهر ماه در پایتخت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هفته تهران فرصتی برای نمایش هویت و فرهنگ پایتخت است،گفت: برنامه های نکوداشت هفته تهران با هدف معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی، مفاخر محلات وهمچنین هویت و تاریخچه محلات پیش بینی  شده است که با توجه به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا بخش عمده این برنامه ها به صورت مجازی اجرا می شود.

مدیر روابط عمومی منطقه 2 گفت: با توجه به همزمانی هفته تهران با ایام سوگواری رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع)، بخش عمده برنامه ها با محتوای مذهبی تهیه شده است.

 وی به برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری اشاره کرد و  افزود: به منظور آشنایی بیشتر  شهروندان با تاریخچه شهر و علل نامگذاری این شهر، مسابقه ای تحت عنوان " چرا نام شهرمان طهران شد؟  "   طراحی و برگزار می شود.

طهماسبی افزود: علاقمندان به مشارکت در مسابقه می توانند آثار خود را به صفحه اینستاگرام روابط عمومی شهرداری منطقه۲به نشانی http://instagram.com/ravabetomomi2 ارسال نمایند ودر پایان به آثار برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد..

وی همچنین مسابقه هنری طراحی لوگو "تهران" را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برشمرد و افزود:شهروندان تاپایان مهر ماه فرصت دارند تا طرح های خود را  به آدرس اینستاگرام روابط عمومی ارسال کنند.