به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "مجید رجبی" با اعلام این خبر گفت: در طرح فوریتی چهل روزه که از ابتدای شهریور ماه آغاز شد، حدود 39 هزار مترطول از انهار روبسته، حدود 295 هزار مترطول از انهار روباز، حدود 8  هزار متر مسیل، حدود 40 هزار متر از کانال های منطقه و 19 هزار مترطول کانیو لایروبی و پاکسازی شد.

او ادامه داد: در ادامه این عملیات پاییزی از 17 رشته قنات موجود در محدوده منطقه، 5 رشته قنات به متراژ تقریبی 2 هزار متر به همراه بیش از 590 حوضچه و رسوبگیر لایروبی و پاکسازی شدند.

معاون شهردار منطقه 4 خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته رسوب برداری و پاکسازی مکانیزه مسیل ابوذر غفاری در دستور کار قرار داشته و رسوب برداری انتهای مسیل خشایار به صورت ویژه جهت آمادگی فصل بارش و نزولات آسمانی در حال انجام است.

رجبی با اشاره به جزییات انجام گرفته در این عملیات گفت: احصاء و رفع معضلات موجود در حیطه ی کنترل و پایش آب‌های سطحی با توجه به تجارب موجود پیرامون نقاط مستعد آبگرفتگی، بررسی منهول ها، احصاء و رفع نقیصه عدم وجود شبکه در ورودی حوضچه‌های مرتبط به شبکه اصلی و بازدید و کنترل روزانه توسط کارگران از اقدامات انجام گرفته این عملیات به شمار می رود.

معاون شهردار منطقه  4 با اشاره به اینکه ریختن زباله در جوی ها یکی از دلایل اصلی آبگرفتگی هاست، گفت: امید داریم شهروندان گرامی با همکاری بیشتر با مدیریت شهری و رعایت بهداشت و دوری از ریختن زباله در جوی ها، کانال ها و مسیل ها شهرداری ها را در امر پاکسازی معابر یاری رسانند.