به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا انارکی محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: این طرح به منظور جلوگیری از آبگرفتگی احتمالی معابر در فصل بارندگی، در شهریورماه به اجرا درآمد.

 به گفته او، در این راستا با هدف پاکسازی؛ 121 هزار مترطول از کانالها و مسیلهای اصلی و فرعی روباز و روبسته سطح منطقه در خیابان 17 شهریور، شهرزاد، هاشم آباد، اصفهانک، بعثت، اسلام آباد و کانالهای سرخه حصار، خاوران، خروجی خاورشهر و... لایروبی و رسوب برداری شد.

 محمدی اضافه کرد: همچنین به همین منظور عملیات پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته و تأسیسات زباله گیر و رسوب گیر به صورت مستمر و با رعایت مسائل زیست محیطی انجام می شود.

 شهردار منطقه به اجرای طرح بهبود نگهداشت شهر در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ها اشاره کرد و ادامه داد: عوامل خدمات شهری چهارشنبه ها به صورت محله ای در معابر نواحی هفتگانه، پنج شنبه ها به صورت متمرکز با همکاری نواحی در یک ناحیه خاص و جمعه ها در بزرگراه های سطح منطقه طبق یک برنامه عملیاتی ویژه به اجرای فعالیت می پردازند.

 او افزود: در این طرح؛ نظافت، پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته و شبکه فرعی جمع آوری آبهای سطحی منطقه و عملیات رفت و روب و شستشوی کامل تمامی المانهای شهری، بهسازی فضای سبز و پاکسازی و رنگ آمیزی دیواره ها انجام می شود.

 برپایه این گزارش؛ محمدی شهردار منطقه به صورت مستمر با گشت زنی میدانی از روند اجرای طرح ویژه نگهداشت شهر در سطح نواحی و بزرگراهی بازدید می کند.