به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس عباس شعبانی که در حاشیه بازدید میدانی از پروژه احداث زیرگذر چهارراه گلوبندک سخن می گفت، ضمن تاکید بر لزوم تسریع عملیات احداث بخش های باقی مانده پروژه، ابراز امیدواری کرد این زیرگذر عابر پیاده همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آماده بهره برداری شود.

طی این بازدید میدانی علاوه بر تراز منهای 2 زیرگذر گلوبندک که مسیر اتصالی خیابان های 15 خرداد شرقی و غربی را در خود جای داده است، عملیات ساختمانی احداث آسانسور از طبقه منفی یک به سکوی مسافرگیری مترو با هدف تسهیل دسترسی معلولان و افراد کم توان جسمی، مورد پایش قرار گرفت و سایر اقدامات باقی مانده همچون نصب تجهیزات تاسیساتی از قبیل پله های برقی بررسی و ارزیابی شد.

گفتنی است با بهره برداری زیرگذر چهارراه گلوبندک، ضلع غربی خیابان 15 خرداد از زیر خیابان خیام به ضلع شرقی آن متصل شده و در نتیجه مشکل تداخل تردد پیاده و سواره در خیابان خیام و چهارراه گلوبندک برطرف خواهد شد. تسهیل امکان دسترسی به ایستگاه مترو در ضلع شرقی و غربی بازار به عنوان دیگر نتایج بهره برداری از این پروژه، قبلا محقق شده است.