به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه4 "سید حسین میراسماعیلی" با اشاره به شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» به مناسبت هفته کودک گفت : با توجه به تقارن این هفته با ماه ربیع الاول، برنامه های متنوع محلی و مجازی با همکاری اداره آموزش های شهروندی، معاونت اجتماعی و فرهنگی  و سرای محله ها برگزار می شود.

او با تشریح برنامه های این هفته افزود: برپایی ایستگاه های نشاط کودک و خانواده و بازی های بومی و محلی در بوستانهای منطقه ، اجرای نمایش های آیینی و سنتی  و تجلیل از فرزندان شهدای مدافع سلامت و فعالان حوزه کودک و نوجوان منطقه از جمله این برنامه است. 

میر اسماعیلی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب کودک  ، کارگاه های فرهنگی هنری ، اجرای بازی های آموزشی ، مسابقات متنوع فرهنگی هنری و نمایش های خیابانی در سطح محله ها و  نشست شهردارمنطقه با شهرداران مدرسه و مشاور نوجوان شهردار منطقه  از دیگر برنامه های هفته کودک است.

مدیر منطقه 4 در پایان به اجرای آموزش مجازی به منظور افزایش آگاهی عمومی در خصوص حقوق کودکان در شبکه های اجتماعی در هفته کودک اشاره کرد و گفت :  این آموزش ها  با هدف  نهادینه کردن ارز شهای اسلامی و تربیتی و انسان ساز در ذهن و روح کودکان و ترویج این فرهنگ در شبکه های اجتماعی  محله ها برنامه ریزی شده است.