به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران، محمدآخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، میثم مظفر رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی و احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و هوشمندسازی با حضور میدانی در خیابان های هفت چنار، کارون، مالک اشتر، رنجبر و محله سلیمانیه از نزدیک با مشکلات، معضلات و پروژه های اولویت دار منطقه آشنا شدند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در نشست تخصصی نظام مسائل و چالش های منطقه ۱۰ با حضور امناء، معتمدین، مدیران و شهردار منطقه بیان کردند:

پیام مهم امروز ما در قالب طرح رصد به مدیران شهرداری منطقه ۱۰، این است که کمیسیون برنامه و بودجه ، آمادگی تغییرات بنیادین در نظام برنامه و بودجه منطقه ۱۰ را دارد مشروط به آنکه بجای هزینه کردها در امور روزمره و صرفا نگهداشت شهری ، به فکر تعریف پروژه های تحول آفرین و محرک توسعه در محلات کم برخوردار منطقه با ترجیح دادن به خواسته و اولویت های مدنظر شهروندان ، نخبگان ، شورایاران و معتمدین محلات باشید. 

منطقه ۱۰ کمترین سرانه فضای سبز، کمترین سرانه ورزشی و فرهنگی، کمترین معابر و کمترین زیرساخت های حمل و نقلی را در بین مناطق ۲۲ گانه دارد. 

 در زمینه توسعه معابر و احداث دسترسی ها ، گذرها و خیابان های جدید مبتنی بر مطالعات جامع ترافیکی منطقه، باید کار ویژه ای را دنبال نمود تا ترافیک سنگین منطقه کاهش یابد.

با تعریف یک طرح تشویقی ویژه برای ساکنین منطقه در زمینه نوسازی بافت فرسوده و تسریع در عقب نشینی املاک و برطرف کردن عارضه دندانه ای معابر و آراستگی منظر شهری باید اتفاق متفاوتی را رقم زد. 

در خصوص جابجایی تیرهای برق معارض منطقه نیاز به یک اقدام گسترده است.

چرا باید در مناطق جنوب شهر بوستان ها نسبت به مناطق شمالی از کیفیت حداقلی در طراحی ، خلاقیت و اجرا برخوردار باشند . توقع داریم طراحی ویژه و خلاقانه ای در باغ نظر به عنوان بوستان نمونه تهران اجرا شود.

با ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران، نهضت ایجاد پارکینگ، نهضت ایجاد فرهنگسرا و مجموعه های فرهنگی و ورزشی، راه اندازی کنید.

پروژه های مطرح شده در این جلسه در قالب یک جدول طی دو هفته آینده با کمک شورایاران، معتمدین و نخبگان محلات و مدیران و شهردار منطقه تکمیل و تنظیم خواهد شد و برای بودجه سال آینده ملاک عمل خواهد بود .