به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این باره گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و آگاه سازی مردم از خدمات کتابخانه هاست لذا همزمان با سراسر کشور ویژه برنامه های متنوع اجتماعی و هنری  از ۲۴ تا 30 آبان ماه در حال برگزاری است. 

کمالی نسب افزود: پویش اهدای کتاب های کمک درسی به دانش آموزان بی بضاعت، برگزاری مسابقه خلاصه نویسی ، برپایی تور بازدید از باغ کتاب در طرح کتابخانه مهربانی، تجلیل از نویسندگان و فعالان حوزه نشر، معرفی دختر فعال 7 ساله در زمینه ساخت کانال قصه گویی در فضای مجازی و تولید پوستر مجازی جزو برنامه هایی است که به منظور گرامیداشت این هفته برگزار می شود. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 خاطرنشان کرد: علاقمندان و دوستداران مطالعه می توانند، کتابهای کمک درسی و آثار خود را به سرای محلات 12 گانه به صورت مجازی یا حضوری تحویل دهند. 

معاون شهردار منطقه 3 ابراز داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی با مدیریت شهرداری علی رغم شرایط کرونایی در دو سال گذشته تلاش کرده که روند فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی به صورت مستمر پیش برود. 

او اظهار داشت: شهرداری منطقه 3  امسال نیز در ادامه همین روند به صورت منظم تر و منسجم‌تر برنامه‌های متنوع و متعددی را برای هفته کتاب تدارک دیده است.