به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ سید محمد نقیب گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و ارتقای بیشتر سطح آگاهی مسافران برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در سطح ایستگاه‌های متروی تهران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در جهت ایجاد فضا سازی بصری متناسب با این هفته کتیبه‌های فرهنگی طراحی و در تمامی ایستگاه‌های مترو نصب شد افزود: از پوستر کتاب "جوانمرد" نوشته علی اکبری مزدآبادی شامل خاطراتی از شهید ابراهیم هادی نیز رونمایی می‌شود. 
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد با مشارکت کانون بسیج حقوق‌دانان و کانون خادم‌یاران رضوی پایگاه مشاوره حقوقی "یاوران عدالت": به منظور ارتقای بیشتر آگاهی حقوقی شهروندان، با رویکرد پیشگیری از جرایم و آسیب‌ها از اول تا هفتم آذر ماه در ایستگاه‌های منتخب از جمله تجریش، امام خمینی(ره)، دروازه دولت، دروازه شمیران، نوبنیاد، میدان انقلاب اسلامی، میدان آزادی، تئاتر شهر، پیروزی و مهدیه برگزار می‌شود و مسافران می‌توانند جهت دریافت پاسخ سوالات خود به مشاوران حقوقی مستقر در ایستگاه‌های منتخب مراجعه کنند.. 
نقیب با بیان اینکه از اول تا هفتم آذرماه نیز پایگاه غربالگری شامل تست فشار و قند خون با مشارکت سازمان نظام پرستاری،  به صورت رایگان توسط کارشناسان این حوزه در ایستگاه‌های منتخب انجام می‌شود‌.گفت: با مشارکت و همکاری مرکز روان شرکت شهر سالم مشاوره رایگان روان‌شناسی با عنوان "جان تازه" نیز با حضور کارشناسان حوزه سلامت روان در این روزها برگزار می‌شود. 
وی در ادامه از برپایی کارگاه خوشنویسی با همکاری کانون ترویج خوشنویسی معاصر ایران با حضور اساتید هنر خوشنویسی در ایستگاه‌های تجریش، میدان آزادی و تئاترشهر از اول تا چهارم آذرماه خبر داد و.افزود: تولیدات سمعی و بصری به مناسبت هفته بسیج، تولید محتوای تصویری در قالب فتوکلیپ و موشن‌گرافی و پخش آن از طریق نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو، تولید محتوای رادیویی در قالب پادکست که در اختیار مسافران مترو قرار می‌گیرد و همچنین اشتراک محتوای مربوط به هفته بسیج در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان و علاقمندان بخش دیگری از فعایت های معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه است.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطر نشان کرد: مجموعه برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در قالب میز خدمت، سرود و همخوانی و توزیع بسته‌های فرهنگی با مشارکت و همکاری سازمان بسیج مستضعفین و ناحیه‌های مقاومت بسیج شهر تهران در ایستگاه منتخب متروی تهران برگزار می‌شود. در همین زمینه گروه همخوانی دانش آموزی "پرستوی علی" در روز دوم آذرماه و در ایستگاه‌های تجریش و امام خمینی(ره) به اجرای برنامه می‌پردازند. 
گفتنی است ویژه برنامه‌های فرهنگی متروی تهران به مناسبت هفته بسیج از یکم تا هفتم آذرماه سالجاری در ایستگاه‌های منتخب مترو برگزار می‌شود.