به گزارش اکونا پرس،

رضا محمدی، مدیرکل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران در نشست با شهردار و مدیران شهری منطقه۱۳، با تأکید بر اینکه مشارکت مردم در اجرای طرح تحول نگهداشت شهر اهمیت بسزایی دارد، افزود: وقتی مردم در اجرای طرح ها از جمله پروژه های شهری و نگهداشت شهر مشارکت داشته باشند، ضمن اجرای باکیفیت تر طرح ها، همبستگی بین مردم و مدیران شهری نیز افزایش خواهد یافت.

او افزود: «تحول» در این طرح از این منظر مطرح می‌شود که نیازهای مردم از طریق خودشان احصا شده است و درگاه اصلی خود مردم هستند و مردم خواسته‌هایشان را مطرح کردند و در همین راستا قریب ۳۵ هزار موضوع و نقطه را از طریق نیازهایی که مردم از طریق سامانه‌های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ و شکایت‌ها و درخواست‌هایی که معتمدین محل مطرح کردند، شناسایی شد.

رضا محمدی با تأکید بر اینکه می بایست در طرح تحول، فضای خسته و فرتوت شهر با به فضایی زنده و پویا تبدیل کنیم، تصریح کرد: طرح «تحول نگهداشت شهر» با همین رویکرد و با هدف ایجاد تحولی نوین در شهر تهران، در یک بازه زمانی دوماهه اجرا می شود و خوشبختانه شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان در این زمینه هستیم.

شهردار منطقه:

نگهداشت شهر؛ یک مسئولیت اجتماعی است

شهردار منطقه۱۳ نیز در این جلسه با بیان اینکه در طرح تحول نگهداشت شهر، دستیابی به نقاط قوت و ضعف از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: برای حصول نتایج مطلوب ، کیفیت خدمات را در منطقه افزایش داده ایم و با شناسایی آسیب ها، نقاط ضعف طرح به حداقل رسیده است.

دکتر محمدهادی علی احمدی همچنین نگهداشت شهر را یک مسئولیت اجتماعی در مجموعه مدیریت شهری دانست و افزود: این مسئولیت اجتماعی، وظایفی را برای ما تعریف کرده است که با اجرای ده ها خدمت در راستای طرح تحول نگهداشت شهر به بهترین شکل ممکن و در راستای رفاه و آسایش شهروندان عزیز انجام می شود.

گفتنی است در این برنامه مدیرکل هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران به همراه شهردار منطقه ۱۳ و مدیران شهری از مراحل آماده سازی پروژه احداث مرکز تخصصی بازیافت MRF، پروژه ساخت مسجد حضرت علی اکبر(ع)، احداث مرکز مدیریت بحران محله صفا و اجرای طرح تحول نگهداشت شهر در خیابان پیروزی، بوستان خیام و ... بازدید کرد.

نصب دستگاه های خود دریافت پسماند خشک(RVM) در منطقه۱۳

همزمان با بازدید رضا محمدی،  مدیر کل امور مناطق شهرداری تهران از  منطقه۱۳ ، دو دستگاه خود دریافت پسماند خشک (RVM) مقابل ساختمان ستادی و میدان میوه و تره بار پیروزی  به بهره برداری رسید .

 دستگاه های خود دریافت پسماند خشک با هدف ترغیب شهروندان به تفکیک پسماند،  کاهش تولید پسماند و دفن زباله و حفظ محیط زیست از سوی اداره مدیریت پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست نصب و جانمایی شد که صبح امروز با حضور مدیر کل امور مناطق شهرداری تهران و شهردار منطقه۱۳ افتتاح و فعال شد .

شهروندان به ازای تحویل پسماندهای خشک مثل پلاستیک، شیشه و قوطی به این دستگاه، به اندازه ارزش ریالی این محصولات اعتبار و رسید دریافت خواهند کرد که هم می توانند از میدان میوه و تره بار خرید کنند و یا معادل آن با هماهنگی اداره بازیافت منطقه به صورت وجه نقد دریافت نمایند.