به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، حمید جوانی در جمع رانندگان اتوبوس، تاکسی شهری و اینترنتی گفت:  فرهنگ سازی  و آموزش موضوعات ترافیکی باید به طور جد پیگیری شود و در ابتدای امر باید از خودمان شروع کنیم .

شهردار منطقه 3 با بیان اینکه 80 درصد از شهروندان به صورت مستقیم و غیر مستقیم با حمل و نقل سر و کار دارند افزود: با ایجاد زیرساخت های مناسب در زمینه  آموزش و فرهنگ سازی در مساجد، مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها قطعا در کوتاه مدت می توان تاثیرشگرف آن را در ترافیک شهر مشاهده نمود.

او، رانندگان را سفیر آموزشی شهرداری در حوزه حمل و نقل دانست و اظهار داشت: به سازی و نوسازی حمل و نقل همراه با تعامل موثر رانندگان و مسافران فراهم می شود.

در ادامه مریم نخعی پور معاون حمل و  نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3، رانندگان را بازوهای ترافیکی منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی خطوط مترو که غرب را به شرق تهران متصل می کند و خط دیگری که از متروی چیتگر مسافران را به میدان ونک انتقال می دهد تا 10 سال آینده ترافیک تهران کاهش یابد.

معاون حمل و  نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 گفت: مطالعات تخصصی در زمینه ساماندهی خط های وسایل حمل و نقل عمومی  با بهره برداری از روش های نوین، راه اندازی قطار سبک شهری در اتوبان همت و .... در حال انجام است.

او افزود: ایجاد خط اتوبوس از میدان ونک به غرب تهران، ساماندهی مسافر در تقاطع ولیعصر-نیایش، پایانه ونک، شناسایی و پوشش دهی به محدوده های فاقد تاکسی، افزایش خطوط حمل و نقلی در محلات و ... جزو طرح های کوتاه مدت این معاونت است.   

نخعی پور به سیستم آموزش ترافیکی تخصصی منطقه اشاره کرد و از رانندگان درخواست کرد که شرکت فعالی در این دوره ها داشته باشند.

در پایان شهردار منطقه 3 از رانندگان اتوبوس، تاکسی شهری و اینترنتی و شهروند دوچرخه سوار با اهدای لوح تقدیر کرد.