به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه با اشاره به مراسم افتتاحیه و آغاز به کار نخستین خانه مشارکتی سلامت در منطقه 13 گفت : این خانه سلامت  با پیگیری و مشارکت وزارت بهداشت،  شهرداری منطقه  ، کمیته امداد،  مجمع خیرین و گروه های مردمی افتتاح شده و فضای اختصاصی برای برنامه ریزی و هماهنگی ارائه خدمات سلامت محور در زمینه جسمی و روحی به شهروندان است.

او با بیان اینکه توسعه رویکرد های مشارکتی با تاکید بر توانمند سازی جامعه به عنوان یک ابزار مهم در ارتقای سلامت شناخته شده است افزود :مهم ترین ضرورت،  سالم زیستن و دستیابی به حق سلامت ، مساعی دسته جمعی و حضور و مداخله در فعالیت های مربوط به سلامت است .

دکتر علی احمدی با اشاره به فعالیت دبیرخانه این مجموعه در درمانگاه صلواتی افزود : در این خانه،  نقاط آسیب پذیر و چالش های سلامتی محلات منطقه شناسایی و متناسب با این مسائل و  استفاده از ظرفیت های سازمان های دخیل ، برنامه ریزی صورت گرفته و طرح ها و برنامه ها اجرایی می شود. 

گفتنی است ، در پایان این مراسم با توجه به خدمات مناسب منطقه ۱۳ در ایام شیوع ویروس کرونا و واکسیناسیون شهروندان ، با  اهدای لوح تقدیری از معاون امور فرهنگی و اجتماعی منطقه و رئیس اداره سلامت از سوی دکتر زالی  قدردانی شد.