به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران حبیب کاشانی عضو و خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران در پی دیدارهای دوره ای با شهروندان در شهرداری منطقه 19 حضور یافت و از نزدیک در جریان برنامه های توسعه ای منطقه و مشکلات قرار گرفت.

کاشانی در این نشست پیرامون ایجاد شرایط خاص و زمینه های سرمایه گذاری در این منطقه تاکید کرد و خواستار  ترغیب سرمایه گذاران به مناطق جنوبی برای تعریف پروژه های توسعه ای در راستای کاهش فاصله شمال و جنوب تهران شد.

عضو و خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه منطقه ۱۹ با برخورداری از زمین های متعدد و ارزان مکان مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود افزود: بر همین اساس ضرورت دارد با تغییر نگاه به سرمایه گذار و ایجاد تسهیلات و مشوق های انگیزشی گرایش سرمایه گذاران به این منطقه را فراهم کنیم.

حبیب کاشانی با اشاره به قرارگیری در آستانه سال جدید و سرعت گذشت زمان از ابتدای سال، خواستار بهره برداری بهینه از این فرصت های محدود و طلایی برای انجام کارهای بزرگ و در نتیجه کسب رضایت خدا و شهروندان شد.

وی همچنین بر انجام کار و نگاه تخصصی به این منطقه برای حل مشکلات آن تأکید و خاطرنشان کرد: درهمین راستا ضرورت دارد یک کارگروه تخصصی در شهرسازی تشکیل شده و تفکر ویژه ای اتفاق افتد تا سرمایه گذاران برای انجام پروژه در این منطقه رغبت کنند.

در ادامه این جلسه مهدی هدایت شهردار منطقه نیز با اشاره به نگاه ویژه شهردار تهران به مناطق جنوبی و موضوع عدالت محوری بیان کرد: درهمین راستا باید اقدامات و برنامه های اجرایی به نحوی باشد که این موضوع بطور ملموس برای شهروندان اتفاق بیفتد.

وی به مشکلات فی مابین شهرداری منطقه با موقوفه و پیگیری آنها با برگزاری جلسات متعدد اشاره و ابراز امیدواری کرد این مسائل با حمایت های شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران حل شود.

مهدی هدایت مسائل مربوط موقوفه، ساماندهی خلازیر و کوره های آجرپزی را سه موضوع اصلی و مهم در این منطقه خواند که درصورت حل آن ها بخش عمده ای از مشکلات نیز مرتفع می شود.

شهردار منطقه کوره های آجرپزی را فرصت خوبی برای تعریف سناریوها و  طرح های توسعه محور و تبدیل تهدیدها به فرصت ها خواند و ساماندهی ضایعات فروشان خلازیر و عاملین تفکیک پسماند در این محدوده را که باعث ایجاد آلودگی های زیست محیطی می شوند از اولویت های اجرایی در برنامه کاری مدیریت شهری این منطقه اعلام کرد.