به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، سید محمد موسوی شهردار منطقه 11 در نشست کمیته ایمنی این منطقه با بیان این که تنوع فعالیت های منطقه و کاربری های متعدد، وجود راسته های تجاری، بافت فرسوده، اماکن تاریخی و ... باعث شده استعداد بروز حادثه در محدوده زیاد شود؛ گفت: این آمادگی را داریم که هر گونه همکاری لازم را با سازمان آتش نشانی انجام دهیم و در کنار شما برای ایمن کردن این ساختمان ها کمک کنیم.

شهردار منطقه 11 ضمن بیان اهمیت آموزش های شهروندی در پیش گیری از بروز حوادث به توضیح اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت و بیان کرد: 26مرکز درمانی و بیمارستان، 34ساختمان شهرداری و سرای محله، 106مجتمع تجاری و اماکن عمومی، 107 مکان تاریخی، 6 مرکز آموزشی، 3 تماشاخانه و 5 مسجد و اماکن مذهبی تحت پوشش آموزش های ایمنی قرار گرفته اند و در 113 مدرسه محدوده منطقه 11 نیز طی فرآیند 12 مرحله ای، تمامی مدیران، معلمان، دانش آموزان، کارکنان و اولیاء در این دوره های آموزشی حضور یافته اند.

همچنین مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: 133 ایستگاه آتش نشانی در شهر تهران وجود دارد که تا پایان سال تعداد آن ها به 136 ایستگاه می رسد.

داوری افزود: مهم ترین شاخص ایستگاه های آتش نشانی رسیدن به موقع به محل حادثه است که در شهر تهران نیزطبق استانداردهای جهانی به طور متوسط 6 دقیقه است.

او فعالیت شبانه روزی 5هزار آتش نشان در 3 شیفت کاری و تمرین های آنان بر اساس بافت هر محدوده برای آمادگی مواجهه با بدترین سناریوها را حائز اهمیت دانست و بر رویکرد پیش گیرانه و کاهش مخاطرات تأکید کرد.

در نشست کمیته ایمنی شهرداری منطقه 11 مهم ترین موضوعات و چالش های 129 ساختمان نا ایمن که 11 مورد از آن ها به دلیل تردد جمعیتی بالا و سازه نا ایمن، پر مخاطره تشخیص داده شده اند؛ بررسی و در خصوص راهکارهای قانونی لازم برای تسریع در روند ایمن سازی آن ها تدابیری اندیشیده شد.