به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، حسین کاشانی پور شهردار منطقه در ابتدای صحبت های خود در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هموطنان عزیز از دست رفته در واقعه تلخ زلزله بم در پنجم دی ماه سال82  گفت: پس از وقوع این بلای طبیعی ویرانگر، روند قانونی و اصولی ساخته شدن بناها با جدیت و همت بیشتری در کشور پیگیری شد.

وی افزود: در زلزله بم حدود ۳۴هزار نفر از هموطنان عزیزمان از بین رفتند. یکی از دلایل عمده این حجم از تلفات جانی وسیع، نبود استحکام در بناها و ضعف سازه ها در پی امواج ناشی از زلزله بود که این موضوع هشداری برای مدیران تصمیم ساز در امور عمرانی و شهرسازیست.

شهردار منطقه۲۱ تاکید کرد: آمادگی کامل و همیشگی در برابر سوانح و بلایای طبیعی و غیرطبیعی، همواره جزء اولویت های مدیریت شهری است. در سایه این آمادگی و تامین تجهیزات مورد نیاز می‌توان زحمت و مشقت شهروندان ناشی از سوانح را به حداقل رساند.

کاشانی پور اظهار داشت: بحمدالله امروز در بوستان طبیعت منطقه۲۱ شاهد حضور فعالان عرصه خدمت و خدمت رسانی به شهروندان هستیم تا مانور آمادگی در برابر زلزله با همراهی سازمان های آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راهور، بسیج، خیرین محلی و ستاد مدیریت بحران منطقه برپا شود.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی در مجموعه اسکان اضطراری بوستان طبیعت حدود ۱۵۰۰نفر به راحتی شرایط سکونت دارند و تجهیزات و امکانات بسیار مطلوبی نیز در این مجموعه گردآوری شده است.

شهردار منطقه۲۱ افزود: در این مجموعه زیرساخت های مطلوبی فراهم شده تا شهروندان در شرایط بحرانی و اضطراری با مراجعه به این مکان، میزان تاب آوری بیشتری را در شرایط بحران تجربه کنند.

کاشانی پور تصریح کرد: امیدواریم در هیچ جای جهان حوادث بحران زا رخ ندهد، اما ضرورت  مدیریت بحران حکم می کند که همه ما با هم افزایی و بسیج امکانات و خدمات این آمادگی را ایجاد کنیم که اگر این اتفاقات در کشور یا پایتخت رقم خورد، همه بتوانیم با بهره گیری از امکانات و زیرساخت های ایجاد شده با جان و دل به آسیب دیدگان و شهروندان خدمت رسانی کنیم.