به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، محمد حسن رجبی سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: در عصر کنونی به ویژه در کلان شهرها، ورزش برای داشتن زندگی سالم یک نیاز ضروری است تا سلامتی و شادابی را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

به گفته او، به همت اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه 15 بیش از 50 عنوان برنامه ورزش محور شامل برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات مجازی،  برگزاری مسابقات ورزشی در فضا و محیط باز، برگزاری همایش‌های مختلف در حوزه ورزش، برپایی ایستگاه فعالیت بدنی، همایش زنگ تحرک، برگزاری پویش دوشنبه های ورزشی و سه شنبه های بی دود و کوله ورزشی از جمله این برنامه است.

 رجبی اضافه کرد: برگزاری مسابقات محلات «جام بانوی شهر»، برگزاری مسابقات ویژه و خلاقانه مشق نوروزی و گزارشگری بانوان برای نخستین بار در شهر تهران، برپایی باشگاه های ورزشی مجازی در رشته های طناب زنی، کاراته، تکواندو، ایروبیک و ...، برگزاری پویش دانه های مهربانی، برگزاری همایش سفیران سلامت و شوو،  تهیه و نشر کلیپ های ورزشی طرح ورزش در خانه، اجرای طرح چهار فصل ورزشی، برگزاری جشنواره بادبادکها و برگزاری مسابقات ورزشی «ریحا نه های حاج قاسم» از مهم ترین این عنوان ورزشی بوده است.

او در ادامه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالای ورزشی در منطقه اشاره کرد و افزود: با تلاش فعالان عرصه ورزش، استعدادیابی خوبی از شهروندان در رشته های مختلف ورزشی صورت گرفته و موفقیتهای درخشانی نیز در این زمینه حاصل شده است.

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه در پایان ابراز امیدواری کرد: مربیان و کارشناسان همچنان با شور و انگیزه به فعالیت خود ادامه داده و بتوانند شهروندان بیشتری را جذب ورزش کنند تا شاهد سلامتی، نشاط و پویایی شهروندان باشیم.