به گزارش اکونا پرس،

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، شهردار قلب پایتخت اظهار داشت: شهدا با خون خود اقتدار و عزت را  به کشور عزیزمان هدیه کردند و ارج نهادن به این فداکاری وظیفه ماست و ما هم در مناسبت های مختلف تلاش می کنیم با خانواده شهدا و ایثارگران دیدار داشته باشیم و امروز در آستانه سال نو میلادی این فرصت را مغتنم شمردیم برای قدردانی از خانواده‌ شهدای ارامنه  و صبر و مقاومت خانواده معظم ایشان که بر هیچ کس پوشیده نیست تجلیل کنیم. 

پس از این دیدار با حضور خانواده معظم شهید  طومانیان دو اصله نهال کاج به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید طومانیان در بوستان میرزای شیرازی غرس شد و آبنمای این بوستان که پیشتر توسط ناحیه ۳ تعمیر و بازسازی شده بود راه اندازی گردید.

در این مراسم شریعت رئیس بنیاد شهید مناطق ۶ و ۷ ،سعید تیموری سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ،امیر بختیاری شهردار ناحیه ۳،ابوالفضل درویش مدیر اداره اجتماعی و  فرهنگی و جمعی از مدیران شهری نیز حضور داشتند.

گفتنی است: شهید گاگیک طومانیان دوره آموزشی خدمت را در شهرهای شاهرود و شیراز گذراند و به لشکر ۶۴ ارومیه اعزام شد. پس از مدتی از آنجا به پادگان مریوان منتقل و ۲۶ مرداد ۱۳۶۶ در منطقه پنجوین به شهادت رسید.