به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، در این مراسم که با حضور دکتر علی‌احمدی شهردار منطقه برگزار شد،  شهروندان پیشگامان انقلاب اسلامی با چشمانی اشکبار با برپایی مراسم عزاداری با پیکر شهدا وداع و جمعی از شرکت کنندگان نیز در جوار پیکر شهدا نماز خواندند و قرآن قرائت کردند. 

شهیدان گمنام زهرایی تبار هستند

شهردار منطقه۱۳ در حاشیه این مراسم با بیان اینکه شهدای گمنام جایگاه و منزلت خود را از نخستین شهیده راه ولایت، حضرت فاطمه زهرا (س) به ارث برده‌اند، تصریح کرد: شهیدان گمنام؛ زهرایی تبار هستند و به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) امروز این پیکرهای پاک پس از گذشت سالیان از لحظه‌ی شهادتشان کشور را با رائحه‌ی معنویت و جهاد، معطّر می سازند.

دکتر محمدهادی علی‌احمدی با بیان اینکه این شهدا غیرتمند ترین مردمان کشورمان بودند که در گمنامی به شهادت رسیدند، گفت: امروز با یک دست وداع بر شهدا و با دستی دیگر نیز سلام بر این شهدا داریم. 

گفتنی است در این آئین بسیاری از مردم بویژه بانوان عزادار که همراه با خانواده خود حضور داشتند، شاخه های  گل بر تابوت شهدا می گذاشتند و برای شهیدان اشک ماتم می‌ریختند. 

در این مراسم ذاکر اهل بیت(ع) در مدح حضرت زهرا(س) به ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداخت و حاضران سینه زنی کرده و در ایام فاطمیه اشک ماتم ریختند.  

همچنین در مراسم وداع با شهدا مردم با فریاد "یا زهرا(س)، بوی کربلا می آید" پیکر شهدا را حمل کردند. 

یادآور می شود: تشییع پیکر ۲ شهید گمنام فردا ۹ صبح از مقابل مسجد انصارالحسین(ع) خیابان پنجم نیروی هوایی برگزار می شود و پیکر مطهر آنان در بوستان سیمرغ به خاک سپرده می شود.