به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، سید مهدی صباغ شهردار منطقه گفت:کارگروه قرارگاه کاهش آسیب های اجتماعی منطقه ۱۵ با هدف ساماندهی معتادان متجاهر سطح منطقه و ارتقای امنیت و حقوق شهروندی ساکین جنوب شرق پایتخت با همکاری نهاد های قضایی، انتظامی و بهزیستی آغاز به کار کرده است.

او با اشاره به اینکه محل های حضور معتادین در سطح محدوده با تلاش همکاران شناسایی شده است، افزود: 2 جلسه در سطح قرارگاه و 4 جلسه در سطح کارگروه ها به منظور هماهنگی کامل و همه جانبه برگزار و تمام پیشهادات و نقطه نظرات اعضاء به بحث و گفتگو گذاشته شد.

صباغ اضافه کرد: از آغاز طرح با همکاری نیروی انتظامی روزانه 130 خرده فروش از منطقه جمع آوری و همچنین 1200 معتاد متجاهر نیز منظور بازگشت آنان به جامعه به مراکز سم زدایی تحویل شد.

شهردار منطقه در ادامه به مجموعه اقدامات مدیریت شهری در رفع این معضل به صورت ریشه ای اشاره کرد و گفت: شناسایی و پلمپ واحدهای خرید و فروش پسماند خشک، شناسایی مراکز فروش مواد مخدر در اصطلاح پلاک قرمز ها و پلمپ این واحدها، پی گیری بسته شدن گرمخانه خاوران که باعث نارضایتی فراوان اهالی محل بود و اختصاص گشت فوریتی با همکاری نیروی انتظامی با هدف جمع آوری موردی معتادان متجاهر از محلات همراه با اجرای طرح های ضربتی از جمله این اقدامات بوده است.

برپایه این گزارش؛ دومین کارگروه قرارگاه کاهش آسیب های اجتماعی منطقه 15 با حضور شهردار منطقه، رئیس پلیس مواد مخدر پایگاه ششم، معاون دادستان منطقه 14 تهران، سرپرستان معاونت خدمات شهری و محیط زیست، اجتماعی و فرهنگی، مدیر حقوقی، پلیس راهور، مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه و معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران  برگزار شد.