به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، سید محمد موسوی شهردار منطقه 11، تملک خانه پدری فروغ فرخزاد را فرصتی برای حفاظت از میراث ادبی و فرهنگی کشور بیان کرد و گفت: این ملک در مهر ماه امسال توسط شهرداری از مالک خریداری شده است و طبق نظرات مرتضی امیری اسفندفه، مشاور امور شعر و ادبیات شهردار تهران، بنای خانه با همان اصالت و هویت به جا مانده بدون تغییر مرمت و حفظ خواهد شد.

شهردار منطقه 11 افزود: قرار است با همکاری مشاور ادبی شهردار تهران فرایند احیای خانه پدری فروغ فرخزاد بررسی و اقدامات مرمت با رعایت حفظ هویت و اصالت بنا انجام شود.

موسوی با بیان این که خانه پدری فروغ فرخزاد در انتهای کوچه خادم آزاد واقع در محله امیریه با شماره ۳۲۱۰۸ در فهرست آثارملی کشور به ثبت رسیده است؛  ادامه داد: مرمت ملک توسط سازمان زیبا سازی شهرداری تهران و بر اساس نقشه اولیه انجام می شود و پس از احیاء با کاربری موزه برای بازدید علاقمندان و برگزاری نشست های ادبی بهره برداری خواهد شد. 

خانه پدری فروغ فرخزاد که سال های کودکی و نوجوانی اش را در این خانه گذرانده بود؛ در انتهای کوی خادم آزاد قرار گرفته که از یک سمت به خیابان ولی عصر (عج) و از سمتی دیگر به خیابان مولوی می رسد.