به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، افشین خدامی معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به حضور گردشگران منطقه ای و فرا منطقه ای از جاذبه های شمال تهران و زیباسازی مناظر شهری، اداره فضای سبز این منطقه در طرح استقبال از بهار اقدام به اجرای  29 مورد فرش گل با کاشت رنگ های مختلفی از گل های فصلی بنفشه، همیشه بهار، سینره ، شب بو، گازانیا، ابری نقره ای و غیره نمود. 

خدامی گفت: شاخص ترین کار اجرایی فرش گل، در بوستان قیطریه به عنوان بوستان فرامنطقه ای به مساحت 430 متر مربع بوده است.

وی تصریح کرد: فرش گل ها در سایر بوستان ها و معابر شهری از جمله تقاطع بزرگراه بابایی و امام علی، بوستان نیاوران، قلمستان، شهید باهنر، میدان و بلوار اوشان، شهرک شهید محلاتی، خیابان جعفرآباد، قلندری، میادین قدس، تجریش، نارنجستان، یاسر، ارتش، باغ فردوس، لوپ های پل استخر، تقاطع بزرگراه صدر و مدرس و سایر نقاط منطقه اجرا شده است .

او با اشاره به نورپردازی بوستان ها، معابر و فضاهای خاکستری شهر در طرح استقبال از بهار افزود: بیش از 50 پایه بلند برج نوری با 400 پروژکتور در  حاشیه مسیل مقصود بیک، روبروی دانشگاه پیام نور، بوستان آشتی کنان، پارکینگ مجموعه سورتمه، خیابان درکه، گلابدره و... نصب شد تا فضای روشن و ایمنی برای حضور گردشگران و شهروندان مهیا شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: محور خیابان ولیعصر (عج) نیز با بوم بنرها، ریسه های رنگی، رنگ آمیزی و برجسته نگاری ها در آستانه نیمه شعبان و سال نو زیباسازی شده است و ورودی های منطقه  نیز با نصب بنر و برجسته نگاری تبریک سال نو و نیمه شعبان برای حضور شهروندان آذین بندی می شود.