به گزارش اکونا پرس،

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۶، رنجبریان در این باره گفت : مهمترین ویژگی این پله ها، نور پردازی ویژه آن است که با قدم گذاشتن بر روی هر پله، نور پردازی سطح یا کنار پله ها روشن شده و ضمن تغییر با یک سری نت های موسیقی همراه می شوند .

مسعود رنجبریان در توضیح این خبر گفت :خیابان ولیعصر (عج)، جاذبه های زیادی در خود قرار داده و از جمله آن ها راه پله هایی است که به نام  پله اول‌ تا هشتم خیابان حضرت ولیعصر (عج)نام گذاری شده اند.

وی افزود: در سال های گذشته پله های خیابان ولیعصر(عج) در چارچوب طرح های منظر شهری به صورت موقت با استفاده از برچسب های کاغذی به طرح های اسلیمی منقش شده بودند اما از آنجا که این طرح ها موقت و با استفاده از مواد ناپایدار بود پس از گذشت زمان دچار استهلاک می شد که خود این موضوع عاملی برای ایجاد اغتشاش بصری در شهر می گشت.

شهردار منطقه ۶ تهران خاطر نشان کرد: به علت استهلاک مداوم برچسب ها و رنگ های موقت پله های ولیعصر (عج) این منطقه تصمیم به مرمت و بازسازی آنها با مواد ثابت و پایدار گرفت. اما آنچه که بازسازی این پله ها را منحصربفرد می کند تلفیق فضای مرمتی و هوشمندسازی آنها است . 

رنجبریان ادامه داد: : در بازسازی این پله ها با توجه به قدمت آنها تصمیم گرفتیم تا حد ممکن به اصل هویت آنها وفادار بمانیم اما در عین حال از تکنولوژی های نوین هم بهره ببریم . بطور مثال پله اول خیابان ولیعصر (عج) را به سبک و روال هویتی خودش با سقف تیرچوبی و کاشی های هفت رنگ سنتی مرمت کردیم و برای پله های دوم و چهارم از تکنیک هوشمندسازی بهره بردیم . 

رنجبریان در خصوص هوشمندسازی این پله ها توضیح داد:  پله ها از عناصر اصلی معماری  هستند و وظیفه اصلی آنها ایجاد دالان های عمودی برای عبور و مرور افراد است. پله هوشمند یا پله تعاملی یکی از روش های جدید در طراحی است  که باعث جذابیت طراحی پله ها، کاهش مصرف انرژی و بالا رفتن کیفیت فضاها می گردد.