به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی ضمن اعلام پیشرفت 71 درصدی عملیات اجرایی در پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی، از استمرار فعالیت های اجرایی در بخش های مختلف این پروژه خبر داد و گفت: زمین کشاورزی 16 هزار مترمربعی که اخیرا با همکاری مدیریت شهری منطقه 18 تملک و تحویل پیمانکار شد یکی از مهمترین معارضات ملکی پروژه محسوب می شد و هم اکنون تحت اجرای عملیات خاکبرداری است.

وی اجرای عملیات خاکی در محدوده خیابان شادمان، اجرای دیوار نمایی و دیوارهای حائل در محدوده پل میرزایی، خیابان مختاری و شرق خیابان 45متری کن و نیز اجرای عملیات خاکریزی و اجرای شمع های مربوط به دیواره ها در همین محدوده را از جمله اقدامات عمرانی در حال اجرا در بخش های مختلف فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی خواند و یادآور شد تاکنون 65 درصد از شبکه مدیریت آبهای سطحی در مقاطع مختلف فاز نخست به مرحله اجرا رسیده است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، عملیات احداث فاز دوم بزرگراه شهید بروجردی نیز به تازگی آغاز شده و اقداماتی از قبیل نخاله برداری، خاکبرداری و شناسایی تاسیسات زیربنایی در محدوده بازار آهن در حال انجام است.

گفتنی است بزرگراه شهید بروجردی، بزرگراهی در امتداد آزادراه تهران- ساوه و در بخش حدفاصل بزرگراه آزادگان تا بلوار 45 متری بهار است. یکی از مهمترین نتایج بهره‌برداری از این بزرگراه، اتصال دسترسی بازار آهن به بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران- ساوه و در نتیجه حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه 18 خواهد بود. فاز نخست پروژه شامل مسیری 3700 متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است.