به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حسین عامریان» گفت: در سفر سال گذشته به شهرستان ارزوئیه بازدیدی از معادن اسفندقه انجام و محرومیت این منطقه به وضوح احساس شد.

وی افزود: بلافاصله پس از آن بازدید برنامه‌ریزی لازم برای حمایت صندوق از اعزام گروه‌های جهادی پزشکی به منطقه جهت ارائه خدمات پزشکی و درمانی آغاز شد.

عامریان تصریح کرد: در نهایت با هماهنگی گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد که شرکت معادن اسفندقه را تحت پوشش دارد، اردوی سه روزه جهادی پزشکی همزمان با هفته کار و کارگر از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت در بخش علی‌آباد و صوغان شهرستان ارزوئیه با استقبال گسترده مردم منطقه برگزار شد.

وی گفت: در این بازه زمانی بیش از ۲ هزار نفر به محل استقرار تیم جهادی پزشکی در بخش علی‌آباد شهرستان ارزوئیه، جهت انجام خدمات درمانی مراجعه و از این میان به ۹۷۰ نفر خدمات دندانپزشکی، داخلی، اطفال و خدمات دارویی ارائه شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد افزود: در اجرای این طرح، یک تیم پزشکی متشکل  از ۶ دندانپزشک و دستیار، ۲ پزشک داخلی و اطفال و ۲ داروساز جهت ارائه خدمات به هموطنان علی‌آبادی حضور داشتند.

وی با تشکر از گروه جهادی، پزشکی و فرهنگی مؤسسه همیاران کوی شیرین که در اجرای این طرح  با روحیه جهادی حضور داشتند، افزود: صندوق بازنشستگی فولاد در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت برگزاری اردوهای جهادی و همچنین مسئولیت اجتماعی خود مصمم به ادامه چنین برنامه‌هایی با هدف خدمت به مردم مناطق محروم به ویژه در نقاط جغرافیایی محل استقرار شرکت‌های تابعه صندوق است.