به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان شصت و دومین جلسه این شورا با تبریک هفته سلامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت طی تذکری بیان داشت: بیست و نهمین نمایشگاه قرآن کریم بعد از دو سال تعطیلی به دلیل شیوع بیماری کرونا، در سال جاری به مدت دو هفته از پانزدهم تا بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در مصلی تهران برگزار شد که این نمایشگاه با استقبال بسیار مناسب شهروندان رو به رو گردید.

وی با بیان اینکه در برگزاری این دوره از نمایشگاه قرآن شهرداری تهران حضور داشته و شورای عالی قرآن شهرداری اقدامات قابل توجهی را در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی در این دوره از نمایشگاه در دستور کار داشتند، خاطر نشان ساخت: این تلاش شورای عالی قرآن شهرداری تهران قابل تقدیر است، همچنین از سازمان بسیج شهرداری تهران به واسطه ایجاد مرکز تبادل کتاب در فضای این نمایشگاه و از خدمات ارائه شده از سوی شهرداری منطقه 7 که اقدامات بسیار شایان توجهی انجام داده نیز تقدیر و تشکر می گردد.

معدنی پور در ادامه سخنان خود با اشاره به چهلمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: از شهرداری تهران توقع می رود تا نسبت به برگزاری گرامیداشت این رویداد مهم تاریخی اهتمام ویژه داشته باشد. در این زمینه لازم است جهت گیری و همسوسازی برنامه ها با شعارها اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری در سال 1401 و همچنین تبیین شعار حماسی «ما مقاوم هستیم» در این خصوص مد نظر شهرداری قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران می بایست از ظرفیت و مشارکت سازمان ها و نهادهای لشکری و کشوری برای تحقق اهداف تعیین شده بهره گرفته و با رویکردهای خلاقانه، مبتکرانه، اثرگذار و فن آورانه به ویژه در فضای مجازی در اجرای برنامه ها بپردازد و از ظرفیت کارشناسان و پیشکسوتان با همکاری صدا و سیما و دیگر مراکز در مباحث دفاع مقدس، سبک زندگی و الگودهی رفتار رزمندگان استفاده شود. همچنین شهرداری تهران حتما در استفاده از ظرفیت هنرمندان متعهد کشور در تهیه و تولید و پخش هنرهای نمایشی، تجسمی و فیلم و عکس در چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر بهره گیری کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیک بودن به ایام شهادت امام صادق(ع) ضرورت دارد تا شهرداری برنامه های ویژه ای را در تبیین مکتب جعفری مدنظر قرار دهد.