به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی ضمن اعلام پیشرفت 77 درصدی عملیات اجرایی پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام، از تلاش برای تکمیل این پروژه طی تابستان سال 1401 خبر داد و گفت: گشایش پل تقاطع باقری- فرجام یکی از مهمترین گره های ترافیکی پهنه شرقی پایتخت را برطرف خواهد ساخت.

وی با بیان آنکه تاکنون 250 مترمکعب بتن ریزی در عرشه شرقی پل تقاطع بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام صورت پذیرفته است، از ادامه این عملیات در عرشه غربی پل خبر داد و حجم بتن ریزی انجام شده در این بخش از پروژه را 60 مترمکعب اعلام کرد. 

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، عملیات آرماتوربندی، قالب بندی و بتن ریزی دیوار حائل ضلع جنوب غربی پروژه، متعاقب رفع معارض تاسیساتی لوله فشار قوی آب ادامه دارد و رفع معارض برق فشار قوی (20 کیلو ولت) در خیابان فرجام غربی نیز شرایط لازم برای اجرای این عملیات در ضلع شمال غربی تقاطع را فراهم خواهد کرد.

گفتنی است پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح باقری- فرجام با هدف ساماندهی ترافیک بزرگراه شهید باقری طراحی شده و از دی ماه سال 1399 توسط شهرداری منطقه 4 در حال اجرا است. این تقاطع شامل یک پل رفت و برگشت با طول 476 متر بوده و پس از بهره برداری، شرق و غرب خیابان فرجام را از روی بزرگراه شهید باقری به یکدیگر متصل می سازد.