به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2؛ اکرم رجای با اشاره به اهمیت موضوع سلامت شهروندان گفت: هفته ملی سلامت فرصت مناسبی برای  آگاهی بخشی و حساس سازی شهروندان برای مراقبت از سلامت خود است و برهمین اساس مدیریت شهری در راستای مسئولیت اجتماعی خود در ارتقای سلامت جامعه منطقه  اقدام به برپایی میزخدمت  کرد.

وی فزود:  در میزخدمت  با حضور پزشک عمومی، پزشک متخصص  زنان ، اورولوژی، داخلی و ... ،خدمات سلامحور همچون انجام تست بایواسکن بدن ، تست قند خون ، مشاورتغذیه ، مشاور خانواده و... ارائه می شود.

رجای گفت: با توجه به شعار هفته ملی سلامت تحت عنوان "سلامت ما ،حال خوب ما" ، برنامه های آموزشی با هدف آگاهی بخشی و تشویق  شهروندان به مشارکت در توسعه برنامه های بهداشتی اجرا می شود.

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه2 افزود: بدین منظور گذر سلامت در بوستان شهرآرا  با  برپایی غرفه های متنوع و ارائه خدمات سلامت محور به مدت یک هفته میزبان شهروندان است.    

وی هدف اساسی از اجرای برنامه های هفته ملی "سلامت " را ارتقا سطح کمی و کیفی سلامت شهروندان و رسیدن به حال خوب در تمام مراحل زندگی،توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی شهروندان متناسب با سبک زندگی ایرانی-اسلامی و... برشمرد .