به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ مهدی صالحی شهردارمنطقه در جلسه  کمیته ایمنی ساختمان های ناایمن  که با حضور نمایندگان آتش نشانی و مدیران شهرداری این منطقه برگزار شد، با تأکید بر اولویت مدیریت منطقه در شناسایی و رفع خطر ساختمان های ناایمن گفت: شناسایی و برنامه ریزی جهت رفع خطر با ساختمان های آسیب پذیر از منظر ایمنی از اولویت های مدیریت منطقه است.

وی با تاکید بر برخورد جدی و اقدامات قاطعانه با ساختمان های ناایمن خاطرنشان کرد:  براساس بند ۱۴ ماده ۵۵ مبنی بر اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای رفع خطر از بناهای ناایمن و پرخطر ، اقدامات قانونی برای رفع موارد اعلامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران صورت می گیرد.

شهردار منطقه2 درادامه بر بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و فرآیند های قانونی برای  افزایش ایمنی ساختمان‌ها  و پیشگیری از حوادث تاکید کرد و گفت: تاکنون بیش از 547مورد اخطار برای اماکن مختلف صادر شده است و  مدیریت شهری در راستای صیانت از منافع شهر و شهروندان ،به طور جدی به این مساله می پردازد وبا هماهنگی  مراجع قضایی نسبت به چگونگی فعالیت  این مراکز اقدام  می شود.

صالحی افزود: همزمان با اقدامات قانونی ، اطلاع رسانی و آگاهسازی شهروندان  درخصوص ساختمان های پرخطر نیز در دستور کار قرار دارد.