به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی همزمان با نشست نظارت ستادی شهردار تهران از منطقه 13 از وضعیت موجود تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید یاسینی با خیابان دماوند بازدید کرد و از نزدیک وضعیت ترافیکی این تقاطع را به عنوان یکی از تقاطعات ناقص منطقه پایش کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در نشستی که با حضور محمد معما معاون فنی و عمرانی منطقه 13 برگزار شد، تلاش برای تکمیل گردش های ترافیکی 3 تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید یاسینی با بزرگراه های رسالت، شهید باقری و ترمینال جدید شرق را ضروری خواند و یادآور شد تکمیل مسیرهای دسترسی تقاطعات مذکور 23 کیلومتر گردش اضافی در طول شبکه معابر بزرگراهی را به حدود 800 متر کاهش خواهد داد.

وی توفیق اقدامات عمرانی به منظور تکمیل تقاطعات غیرهمسطح محدوده منطقه 13 را مستلزم هم افزایی ظرفیت های فنی و اجرایی شهرداری منطقه و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران دانست و بر ضرورت رفع معارضات موجود پیش از آغاز عملیات اجرایی تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست که در ساختمان معاونت فنی و عمرانی منطقه 13  برگزار شد، ضمن معرفی منطقه و ارائه گزارشی از ظرفیت ها و مشکلات موجود، درباره آخرین وضعیت پروژه های عمرانی در حال اجرا در محدوده منطقه بحث و تبادل نظر شد. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در بخش دیگری از نظارت ستادی شهردار تهران از منطقه 13 به اتفاق دکتر زاکانی از پروژه احداث پایانه جدید شرق بازدید کرد.

گفتنی است پایانه جدید شرق با زیربنایی در حدود 200 هزار متر مربع و در زمینی به وسعت 30 هکتار، در ابتدای جاده دماوند در حال احداث می باشد. بخش عمده اقدامات باقی مانده پروژه شامل خریداری و نصب تجهیزات تاسیساتی است.