به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،مهدی صالحی با  اشاره به اینکه  رشد زندگی شهرنشینی محیط زیست را تحت تاثیر قرار داده است، گفت:مدیریت شهری منطقه در تلاش است با اجرای پروژه هایی همچون احداث تصفیه خانه فاضلاب ونیروگاه های خورشیدی گامی در راستای حفاظت از محیط زیست و مصرف منابع انرژی بردارد.

وی افزود: با توجه به بحران آب و مشکلات زیست محیطی شهرو همچنین ضرورت آبیاری فضای سبز، احداث تصفیه خانه مکانیزه آبهای سطحی در بوستان نهج البلاغه و مرکز تولیدات گل و گیاه  با بهره‌گیری از تکنولوژی داخلی طراحی و در حال ساخت است.

صالحی گفت:  در تداوم اقدامات زیست محیطی و با هدف استفاده بهینه از انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نصب نیروگاه  خورشیدی در ساختمان‌های منطقه پیش‌بینی و درحال اجرا است چنانچه اولین نیروگاه خورشیدی 20کیلو وات درساختمان منطقه بهره برداری شد و عملیات اجرایی نیروگاه 6 کیلو واتی در ساختمان معاونت فنی و عمران و ستاد مدیریت بحران  آغاز شده است. 

شهردار منطقه دو با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند مشارکت همگانی است، افزود: بدین منظورکارگاه های آموزشی با مشارکت کانون های محیط زیست در سرای محلات  در حال برگزاری است.

وی همچنین برنامه ریزی  برای اجرای مدیریت سبز اشاره کرد و گفت: در همین راستا مدیریت منطقه در صدد است تا با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست ایران در زمینه مدیریت مصرف منابع و انرژی و مدیریت سبز حرکت کند.