به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وحیدرضا محمدی با اعلام این خبر گفت: در این دوره از مدیریت شهری ایمن سازی معابر با هدف کاهش حوادث رانندگی در دستور کار قرار گرفته است و اقدامات قابل توجهی در چند ماه اخیر انجام شده که بخشی از این ایمن سازی ها در معابر اصلی مانند بزرگراه ها و بخشی نیز در معابر محلی در حال انجام است.

وی افزود: خیابان سلامت به عنوان یکی از ورودی های جنوبی محدوده منطقه از شرق به غرب آزادراه تهران_ کرج است که تردد خودروها به محله آزادشهر و پیکان شهر صورت می گیرد؛ همچنین وجود بوستان جنگلی چیتگر و ایسنگاه مترو در این محیط باعث شده تا تردد قابل توجهی در این معابر انجام شود.

محمدی اظهار داشت: این ایمن سازی با نظر کمیته ایمنی شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه مورد اجرا قرار گرفته است؛ این محور به دلیل دو طرفه بودن تردد خودروها خطراتی را برای رانندگان و عابران پیاده به همراه داشته که طی یک اقدام کارشناسی شده ایمن سازی این محور در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که این طرح ایمن سازی در چه مدت به اتمام خواهد رسید؟ پاسخ داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده از سوی کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه این طرح در مدت ده روز مورد اتمام قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه ادامه داد: در چند ماه اخیر نیز ورودی و خروجی این معابر به آزادراه تهران_ کرج مورد تعریض قرار گرفته است و در حال حاضر حد فاصل میدان پارالمپیک  تا تقاطع بلوار آیت الله مجتبی تهرانی عملیات ایمن سازی در وسط محور آغاز شده تا رفت و برگشت تردد خودروها ایمن تر صورت گیرد.